Alibaba başarı hikayesi bugün dillere destan bir şekilde yayılıyor. Ve bu başarı hikayesi yeni serilerle ve güncellemelerle devam ediyor.

Alibaba her ne kadar bize Türk ismini çağrıştırıyor olsa da bu marka Çinli iş adamı Jack Ma öncülüğünde kurulmuştur. Bugün dünyanın e-ticaret ve e-ihracat kanadında en değerli şirketler arasında olan Alibaba bugün milyonlarca müşteriye global düzeyde hizmet sunmaktadır.

Alibaba bugün perakende satışta dünyanın lideri olarak gösteriliyor. Zengin ürün kategorisi ile hemen hemen her istediğinizi bulabileceğiniz bir mağazaya sahip olan Alibaba sadece web sitesiyle değil mobil uygulama ve sosyal medya hesaplarıyla da aktif bir profil çiziyor.

Alibaba’nun kurulduğu dönemde internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlığı insanlar tarafından henüz kazanılmamıştı. Jack Ma bu konudaki hırslı tavrı ve öngörüleriyle kurduğu markasını sabır ve azmiyle bugünlere getirmeyi başardı.

Alibaba Başarı Hiyakesi Kurucusu Jack Ma bilgi ve tecrübelerini en iyi şekilde harmanlıyor.

Alibaba'nın Temelleri Nasıl Atıldı?

Alibaba bir tercüme sitesi olarak yayına alınmıştır. Jack Ma’nın İngilizce öğrenme çabasının geri dönütlerini almaya başlamasıyla birlikte Jack Ma internet kullanımı hakkında bilgi edinmeye başlamıştır. Çin’in bu konuda ki eksiklerini tespit eden Jack Ma öğrendiği İngilizce ve internet kullanım becerisiyle muhteşem bir projenin temellerini çoktan atmıştı.

Jack Ma İngilizce öğrenebilmek için otellerde turist rehberliği yapıyordu. Buradan edindiği bilgi ve becerilerle yabancı dilini geliştiren Jack Ma Çin’in üretmiş olduğu ürünleri pazarlayabilecek harika bir fırsatı da zamanla keşfedecekti.

Sitenin çeviri sitesi olarak kurulması ve daha sonradan e-ticaret sitesine dönüştürülmesi gibi aşamalardan sonra sitenin uzun yıllar boyunca herhangi bir getiri sağlamadığı biliniyor. Alibaba dünyada tanıttığı ürünlerin satışını kolaylaştırırken ve ihracatı hareketlendirirken Jack Ma bu durumdan olumsuz olarak etkileniyor. Olumsuz etkilenmenin sebebi ise Alibaba kendini işlevsel bir hale getiremeden sadece aracı olarak ihracatı hızlandırmasıdır. 

Birçok başarısız hikayeleriyle yeni tecrübeler kazanan Jack Ma Alibaba’yı Hong Kong’da halka tanıtarak yeni bir başlangıca imza atıyor. Uzun yıllar emek verilen ve birçok başarısızlık hikayeleriyle bugünlere gelen Alibaba için bu tanıtımdan sonra her şey değişiyor.

Alibaba Mobil Web Sitesi hızlı bir şekilde hizmet veriyor.

Günümüzde Alibaba

Alibaba bugün dünyanın hemen hemen her yerinde ticaret ve ihracat faaliyetlerine devam etmektedir. Dijital mecralarda farklı strateji ve yöntemlerle global düzeydeki yerini korumakta ve her geçen gün geliştirmektedir.

Dünyanın mobil imkanlara yönelmesi ve mobil kullanımın artmasıyla Alibaba da bu konuda önemli yatırımlara devam etmektedir.

Alibaba bugün İnstagram’da çok aktif olarak görünmüyor. Fakat web sitesinin muhteşem yapısıyla ve mobil uygulamayla alışveriş yapacaklar için istenilen online mağazaya sahip.

Alibaba başarı hikayesi oldukça ilgi çekici ve motivasyon verici görünüyor. Bu hikayeden etkilenmemek mümkün mü? Ülkemizde ve dünyada birçok böyle başarı hikayesi bulunuyor. Dijital dünyada geleceğin yatırımı ise  video içerikleri olarak göze çarpıyor. Aliexpres ve Alibaba gibi platformların ürün videolarına yaptığı yatırım da bu sebeple her geçen gün artıyor.

Ülkemizde ilerleyen zamanda oldukça popüler hale gelecek olan ürün videolarıyla ilgili şimdiden yatırım yapmaya başlamalısınız. Detaylı bilgi için ücretsiz danışmanlık uygulamalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Sizlerin başarı hikayelerine de sitemizde yer vermek dileğiyle…

Call Now Button