Retargeting (Yeniden Hedefleme)

Dijital pazarlama içerisinde birçok farklı teknik, yöntem barındıran dinamik bir süreçtir. Yapılan her çalışma birbirini önemli ölçüde etkilemekte ve dönüşüm oranı çalışmaların niteliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yeniden hedefleme siteyi daha önceden ziyaret etmiş kullanıcılara sitenin farklı platformlarda gösterilmesi yoluyla gerçekleşmektedir.

Retargeting daha çok e-ticaret ve e-ihracat siteleri için tercih edilmektedir. Web sitelerde olduğu gibi mobil uygulamalarda da kullanılabilen bu reklam yöntemi Google alışveriş reklamları olarak hedef kitle karşısına çıkmaktadır. 

Yeniden Hedefleme Kazanımları

  • Sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıların sitenizle karşılaşma oranı artır. Böylelikle ürünlerinizin kolay bir şekilde satılabilmesi için ekstra ücret ödemeden reklam optimizasyonu sağlanmış olur.
  • internet kullanıcısının aklında yer edinmek ve marka bilinirliğini artırmak için sürekli karşılaşılan reklamlar bu konuda önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Farklı ürün için sitenizi ziyaret eden kullanıcılara alternatif diğer ürünlerinizi tanıtma imkanını yakalayabilirsiniz.
  • Reklam bütçesinden üst düzey tasarruf ederek dönüşüm oranı yüksek reklamlar alabilirsiniz.

Retargeting Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Retargeting sistemi site içerisine yerleştirilen kodlarla çalışan bir yöntemdir. Site ziyaretçileri pixel kodların olduğu sayfaları ziyaret ettiklerinde kullanıcılar bu kodlar sayesinde kaydedilerek sitenin reklamları sürekli olarak bu kullanıcılara ulaştırılır.

Farklı siteleri ziyaret eden kişi bu sistemle birlikte artık sürekli olarak sizin reklamlarınızla karşılaşarak sitenizdeki ürünlerin satılma potansiyelini yükseltecektir. Yeniden hedefleme yöntemi sosyal medya, google reklamları gibi birçok dijital platformda gerçekleştirilebilir.

Retargeting

Retargetin Davranışsal yeniden hedefleme, çevrimiçi reklamcılığın tüketicileri önceki internet davranışlarına göre hedeflediği bir çevrimiçi hedefli reklamcılık biçimidir.

Call Now Button