Dijital Dünyada En Çok Merak Edilenleri Sizler İçin Cevaplıyoruz

Dijital Dünyada Merak Edilenler

E-Ticaret

E-Ticaret ürün ve hizmet satışlarının internet siteleri üzerinden gerçekleştiği bir ticaret yöntemidir. Mağazanızın dijital ortamda kesintisiz satışlarına devam ettiği ve geleneksel ticarete göre çok daha fazla gelir potansiyeli olan bir süreçtir.

E-Ticarete başlamak için öncelikle sürece yönelik önemli bilgi ve becerileri kavramak gerekiyor. Müşteri yönetimi, site yönetimi, sosyal medya yönetimi gibi yönetim becerileri e-ticaretin en temel unsurlarıdır. Akabinde dijital becerilerin gelişmiş olması da verimli bir başlangıç için gereken önemli unsurlardır. E-Ticarette başlangıç adımlarını bu bilgi ve becerileri kazanarak atabilirsiniz.

Müşteriler için kullanışlı bir e-ticaret sitesi hızlı, aranılan ürünün kolay bir şekilde bulunabildiği işlevsel bir sisteme sahip olmalıdır. Site görünümü ise  satılan ürün ve hizmetlerin ruhunu yansıtan bir temayla yansıtılmalıdır.

E-Ticaret Danışmanlığı web site yönetimi, sosyal medya yönetimi hizmetlerini kapsayan geniş kapsamlı bir hizmet türüdür. Hedef kitleye yönelik uygun bir web tasarım süreciyle başlayıp siteyi geliştirme, satışları artırma, müşteri kitlesini genişletme gibi yeni hedefler eşliğinde devam eden dinamik bir süreçtir. Danışmanlık sürecinin başında yapılan kapsamlı ihtiyaç analizi bu sürecin haritasını oluşturmaktadır.

Sosyal Medya

Kurumsal kimliği yansıtan tasarımlarla hazırlanmış gönderi paylaşımları, kampanyaların yönetimi, sosyal medyanın hedef kitleye ulaşabilmesi gibi birçok konu profesyonel sosyal medya yönetiminin kapsamındadır. 

Sosyal medya danışmanlığı sürecinde aylık bir içerik takvimi oluşturulur. Özel günleri konu alan paylaşımlar güncel bir şekilde kurumsal kimliğinizi yansıtan gönderilerle yapılır. Takipçi kazanma stratejileri, kampanya yönetimi gibi birçok hizmet sosyal medya danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmaktadır.

Facebook ve İnstagram’ın mağaza özelliği dijital pazarlama için önemli bir fırsattır. Burayı aktif bir şekilde kullanabilmek markamızın bilinirliği ve ürün satışlarını artırabilmek için önemli bir yöntemdir.

Sosyal medya içeriklerinin oluşturulmasında birçok farklı yöntem ve uygulama bulunmaktadır. İhtiyacınız olan içerikleri profesyonel bir şekilde hazırlayabilmek için bu konuda eğitim almanız gerekebilir.

Call Now Button